Klinika Jurajska

Zabiegi stomatologiczne w narkozie

Usuwanie zębów pod narkozą

Usuwanie i leczenie zębów pod narkozą – sedacja głęboka lub znieczulenie ogólne. 

 

Sedacja, znieczulenie dożylne lub znieczulenie ogólne potocznie nazywane narkozą są zabiegami umożliwiającymi leczenie stomatologiczne bez jakichkolwiek negatywnych doznań związanych z usunięciem czy borowaniem zęba w znieczuleniu miejscowym. Znieczulenia ogólne wyłącza świadomość podobnie jak w czasie snu (anestezja), a także odczuwanie bólu (analgezja). W kwestii takiej jak leczenie zębów w narkozie, Częstochowa stanowi siedzibę Centrum Medycznego Jurajska. Właśnie tutaj oferujemy leczenie lub usuwanie zębów pod narkozą.  Ten rodzaj znieczulenia jest przeznaczony dla najbardziej wrażliwych na ból pacjentów, po wywiadzie na temat zdrowia i predyspozycji pacjenta.

 

 

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu w narkozie?  

 

Dla rodziców dzieci, u których konieczne może być usuwanie zębów w narkozie Częstochowa jest miejscem, gdzie wykonujemy zabiegi również najmłodszych pacjentów. Najczęściej przeprowadzamy leczenie zębów w narkozie właśnie u dzieci. Zdajemy sobie sprawę z tego, że mali pacjenci nie zawsze potrafią podjąć współpracę ze stomatologiem. Ze względu na dużą dawkę stresu, niekiedy najlepszym rozwiązaniem w przypadku leczenia najmłodszych jest usuwanie zębów pod narkozą. Pozwala to również na wykonanie leczenia wszystkich wymagających zębów bez dużego dyskomfortu pacjenta. Dzięki temu dziecko może uniknąć stresu wywołanego częstymi wizytami u dentysty.  

Usuwanie zębów w narkozie u osób cierpiących na dentofobię 

Nie tylko dzieci mogą skorzystać z możliwości znieczulenia ogólnego podczas wizyty u stomatologa. Usuwanie zębów pod narkozą to alternatywa także dla dorosłych pacjentów, którzy cierpią na dentofobię – chorobę, która skutecznie uniemożliwia zachowanie spokoju podczas wizyty u dentysty. W takim przypadku często stosuje się usuwanie zębów w narkozie. Leczenie zębów w znieczuleniu rekomenduje się także pacjentom z różnymi stopniami upośledzenia układu nerwowego lub osobom, które czekają mnogie ekstrakcje zębów.

Leczenie zębów pod narkozą – 7 dni przed zabiegiem 

Częstochowa to dobra lokalizacja do wizyty stomatologicznej w Centrum Medycznym Jurajska zarówno dla mieszkańców miasta, jak i okolicznych miejscowości. Planując z wyprzedzeniem leczenie lub usuwanie zębów pod narkozą, należy pamiętać o niezbędnym przygotowaniu do zabiegu. Narkoza jest prowadzona przez lekarza specjalistę anestezjologii. Poprzedza ją konsultacja, w której trakcie pacjent bierze udział w skrupulatnym badaniu i wywiadzie na podstawie ankiety anestezjologicznej. Umożliwia to w pełni bezpieczne przygotowanie do znieczulenia ogólnego i sedacji. 

W kwestii takiej jak leczenie zębów pod narkozą, po zebraniu wywiadu, lekarz anestezjolog lub stomatolog może zlecić wykonanie dodatkowych badań, takich jak: 

  • morfologia, 
  • poziom glukozy we krwi, 
  • elektrolity, 
  • OB, 
  • badanie moczu, 
  • EKG, 
  • badanie czasu krzepnięcia (czas protrombinowy), 
  • inne w razie potrzeby. 

Wszystkie wyżej wymienione badania należy wykonać dzień lub kilka dni przez planowanym zabiegiem. W tym celu można skorzystać z dowolnego laboratorium medycznego.

W czasie pierwszej wizyty każdy pacjent jest zobowiązany zgłosić zbierającemu wywiad i badającemu lekarzowi kwalifikującemu do zabiegu wszystkie przebyte i istniejące schorzenia oraz wykonane zabiegi operacyjne i znieczulenia. W razie możliwości należy dostarczyć wypisy z leczenia szpitalnego lub ambulatoryjnego. 

Leczenie zębów w narkozie – dzień przed zabiegiem 

Przed zaplanowanym zabiegiem pacjent jest zobowiązany: 

  • nie jeść przez 6 godzin i nie pić płynów innych niż klarowne i bez cukru przez 4 godziny, 
  • zażyć stosowane codziennie leki, chyba że w czasie konsultacji lekarz anestezjolog zaleci inaczej, 
  • nie pić alkoholu w żadnej postaci w okresie do 24 godzin przed narkozą, 
  • panie proszone są, aby zgłosiły się bez makijażu i nie smarowały dłoni żadnymi kremami, 
  • należy zostawić w domu jakąkolwiek biżuterię. 

W trakcie zabiegu – leczenie i usuwanie zębów pod narkozą 

Przed usuwaniem zęba pacjent otrzymuje premedykację, a następnie jest przygotowywany do właściwego zabiegu. W tym celu wprowadzany jest do płytkiego snu, podczas którego nie odczuwa emocji ani lęku. Dopiero w następnej kolejności wprowadza się go do pełnej narkozy. Podczas całego zabiegu monitorowane są parametry życiowe pacjenta, w tym EKG, tętno, ciśnienie tętnicze, temperatura ciała, saturacja (zawartość tlenu w krwi tętniczej), ilość oddechów i inne. 

Znieczulenia wykonywane w Centrum Medycznym Jurajska są dobierane indywidualnie, w zależności od potrzeby oraz wydolności układu sercowo-naczyniowego pacjenta.

Wskazaniami do sedacji głębokiej lub znieczulenia ogólnego są: 

  • alergia na środki znieczulenia miejscowego, 
  • osoby, u których występuje strach przed usuwaniem zębów lub leczeniem, 
  • mnogie ekstrakcje zębów (np. przed protezowaniem), 
  • ostre stany zapalne, w których inne techniki znieczulenia (np. znieczulenie miejscowe) są nieskuteczne. 

Po skończonym zabiegu leczenia lub usuwania zębów odczekiwany jest optymalny czas, po którym pacjent jest wybudzany, stopniowo odzyskując świadomość. Jednocześnie podawane są mu silnie działające leki przeciwbólowe.


 

Umów się na wizytę i w komfortowych warunkach oraz w miłej atmosferze sprawdź,

jak możemy Ci pomóc.

>KLIKNIJ TUTAJ!<