Klinika Jurajska

Kinezyterapia i rehabilitacja ruchowa

Rehabilitacja

Kinezyterapia – rehabilitacja poprzez ruch 

Dla osób, którym została zlecona rehabilitacja Częstochowa stanowi lokalizację, w której przyjmują specjaliści z tej dziedziny. Nasze centrum medyczne specjalizuje się w dziedzinie fizjoterapii, jaką jest kinezyterapia. Rehabilitacja pacjentów polega na połączeniu masażu z gimnastyką leczniczą. Zależnie od przypadku celem kinezyterapii jest przywrócenie utraconej sprawności narządu ruchu lub przystosowanie do życia z trwałą niepełnosprawnością.  

Jakie efekty daje kinezyterapia? 

W miastach takich jak Częstochowa można wybrać centrum rehabilitacyjne, które prowadzi rehabilitację ruchową. Ze względu na czynną pracę pacjenta kinezyterapia ma korzystny wpływ na zdrowie całego organizmu. Wzmacnia mięśnie i stymuluje ich przyrost, dzięki czemu odciąża stawy, więzadła oraz kręgosłup. Stymuluje pracę układu krążenia i układu oddechowego. Poprawia pamięć ruchową, umożliwiając uzyskanie maksymalnej poprawy utraconych funkcji ruchowych, a także zabezpieczając przed wykształceniem się nieprawidłowych stereotypów ruchowych. Zapobiega również powikłaniom w układzie krążenia i oddychania, które mogą wynikać z długotrwałego unieruchomienia. 

W jakich przypadkach stosuje się kinezyterapię? 

Ze względu na wyżej wymienione właściwości kinezyterapii rehabilitacja ta może być stosowana w przypadku wielu różnych dolegliwości. Kinezyterapia najczęściej zalecana jest przy schorzeniach związanych z narządami ruchu, w obrębie stawów, kości i mięśni. Wykorzystuje się ją do korygowania wad postawy oraz powrotu do pełni sprawności po kontuzjach i złamaniach. Coraz częściej kinezyterapia jest stosowana także w ramach rehabilitacji geriatrycznej. Pomaga w eliminacji przyczyn bólu kręgosłupa i niektórych chorób układu oddechowego, na przykład wynikających z deformacji klatki piersiowej. Stanowi część rehabilitacji w przypadku chorób układu nerwowego, takich jak choroba Parkinsona oraz stwardnienie rozsiane. Jest zalecana po zawale, udarze lub zabiegach kardiochirurgicznych.  

Rehabilitacja Częstochowa – metody kinezyterapii w Centrum Medycznym Jurajska 

W kwestii takiej jak kinezyterapia Częstochowa jest jedną z lokalizacji, w której przyjmują specjaliści zajmujący się tego typu zabiegami. Również w naszym Centrum Medycznym Jurajska prowadzimy tego typu terapię.

Zależnie od stanu zdrowia każdego pacjenta dostosowujemy między innymi: 

  • ćwiczenia bierne – wykonywane przez fizjoterapeutę, 
  • ćwiczenia czynne – wykonywane przez pacjenta pod nadzorem fizjoterapeuty, 
  • ćwiczenia czynno-bierne – łączące elementy samodzielnej pracy pacjenta z pracą fizjoterapeuty, 
  • ćwiczenia izometryczne – napinające mięśnie bez generowania ruchu w stawach, 
  • ćwiczenia synergistyczne – napinające mięśnie bez wykonywania bezpośredniego ruchu, 
  • ćwiczenia indywidualne – dostosowywane specjalnie do przypadku danego pacjenta, 
  • metody kinezyterapeutyczne – uczenie schematów popularnych metod kinezyterapeutycznych, na przykład NDT–BOBATH, 
  • ćwiczenia na przyrządach THERA-BAND – z zastosowaniem taśm rehabilitacyjnych, piłeczek jeżyków, mobilizatorów stawów i wielu innych.  

Kinezyterapia w naszym ośrodku jest przeprowadzana według obowiązujących standardów. Tuż obok naszego centrum znajduje się przestronny parking, a pacjenci z niepełnosprawnością ruchową mogą liczyć na ułatwienia.

 

 

 

Umów się na wizytę i w komfortowych warunkach oraz w miłej atmosferze sprawdź,

jak możemy Ci pomóc.

>KLIKNIJ TUTAJ!<