Klinika Jurajska

Implantologia

Implantologia

Implanty zębów to rozwiązanie najnowsze technologicznie i zapewniające wyjątkowy komfort użytkowania.

Pacjenci, którzy utracili zęby wskutek wypadku, próchnicy lub innych chorób mogą cieszyć się, dzięki implantom zębowym, ponownie możliwościom normalnego funkcjonowania i uśmiechania się bez obaw – odsłaniania zębów bez dyskomfortu.

 

 

 

 

 

Czym są implanty zębowe?

Implanty zębowe są niewidoczne, a ich podstawowym zadaniem jest funkcjonowanie na wzór normalnego, zdrowego zęba (zarówno pod względem mechanicznym, jak i fizjologicznym). Wytwarzane są z biozgodnego tytanu (implanty Alpha-Bio) lub cyrkonu (implanty cyrkonowe Straumann), który wykazuje biozgodność z organizmem pacjenta. Implanty są trwałe, mocne i bezpieczne. Pozwalają pacjentom żuć pokarmy niemal identycznie, jak w przypadku naturalnych zębów.

 

 

Dlaczego tak ważne jest aby uzupełniać braki zębowe?

Implanty stomatologiczne wszczepia się w przypadku, gdy utracimy swoje naturalne zęby. Najczęściej decyzja o uzupełnieniu brakujących zębów przednich podejmowana jest ze względów estetycznych oraz funkcjonalnych. Nie jest tajemnicą, że braki zębowe mogą powodować niekorzystne zmiany w naszym wyglądzie a dokładnie, w rysach twarzy, jak również wpływać na inne zęby powodując ich rotacje i przesunięcia.

 

 

Jakie są zalety implantów dentystycznych?

Główne zalety implantów to:

Estetyka. Implanty wyglądają i zachowują się jak naturalne zęby. Ze względu na swoją konstrukcję są połączone z kością na stałe.

Wymowa. Luźne protezy mogą być niestabilne w jamie ustnej powodując seplenienie i niewyraźną mowę. Implanty pozwalają na płyną rozmowę bez obaw o ruchomą protezę.

Komfort. Dzięki stałemu połączenia z kością (osteointegracji), implanty eliminują dyskomfort ruchomych protez. Implanty funkcjonują jak twoje własne zęby, pozwalając na jedzenie ulubionych posiłków z pewnością i bez bólu.

Samopoczucie. Implanty odnawiają twój uśmiech i wzmacniają pewność siebie.

● Zdrowie jamy ustnej. Implanty nie wymagają oszlifowania innych zdrowych zębów tak jak przy mostach protetycznych. Przez to, że sąsiednie zęby nie są modyfikowane aby utrzymać implant, twoje zęby nie są naruszone i to pozwala na utrzymanie lepszego poziomu zdrowia jamy ustnej. Pojedyncze implanty również pozwalają na lepszy dostęp do przestrzeni międzyzębowych, ułatwiając higienę jamy ustnej.

Trwałość. Implanty zbudowane są z tytanu i dzięki temu są bardzo trwałe. Z odpowiednią pielęgnacją, implanty mogą przetrwać przez całe życie.

Wygoda. Protezy ruchome są no właśnie- ruchome. Implanty eliminują krępujące i kłopotliwe wyjmowanie protez i potrzebę używania klejów protetycznych aby utrzymać protezę na miejscu.

 

 

Jakie są etapy leczenia implantologicznego?

W Centrum Medycznym Jurajska pierwszy etap zabiegu implantologicznego to ustalenie indywidualnego planu leczenia. Plan leczenia jest przygotowywany przez implantologa indywidualnie dla potrzeb pacjenta. Doświadczenie w chirurgii jamy ustnej i protetyce stomatologicznej pozwoli na uzyskanie skoordynowanej opieki oraz wybranie najlepszego rozwiązania implantologicznego dla ciebie. Leczenie implantologiczne odbywa się w dwóch etapach. Pierwszy etap znany jako część chirurgiczna (wszczepienie implantu), a drugi etap jako część protetyczna (założenie korony porcelanowej, mostu lub protezy zębowej).

 

 

Pierwszy etap: część chirurgiczna

Po ustaleniu planu leczenia i wykonaniu odpowiednich badań, przystępuje się do właściwego leczenia implantologicznego.

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Implant wykonany z tytanu będący odpowiednikiem korzenia zęba, jest wszczepiony do kości w miejsce brakującego zęba.

W czasie gojenia szczęki, nowa kość „obrasta” wokół wszczepionego implantu „osteointegracja” co bezpiecznie i skutecznie stabilizuje implant w kości szczęki.

Proces gojenia trwa około 6 do 12 tygodni.

 

Drugi etap: część protetyczna

Po procesie osteointegracji, do implantu mocowany jest element nazywany łącznikiem, którego zadaniem jest stabilne utrzymanie nowej korony, mostu lub protezy całkowitej.

Wykonanie odbudowy protetycznej polega na pobraniu wycisków wszystkich zębów (górnych i dolnych) aby odtworzyć warunki zgryzowe.

Wyciski są oddawane do laboratorium protetycznego i na ich podstawie są wykonane odbudowy protetyczne.

Kolor nowej korony czy mostu będzie idealnie dobrany do twoich naturalnych zębów.

Dzięki temu, że implant jest stabilnie zamocowany w kości, odbudowany ząb wygląda i funkcjonuje jak ząb naturalny.

 


 

Aby dowiedzieć się wszystkich szczegółów dotyczących zabiegu, tego jaki rodzaj implantu będzie dla Ciebie najlepszy oraz czy w Twoim przypadku zabieg spełni pokładane oczekiwania zapraszamy na konsultację do naszych lekarzy stomatologów.

Podczas wizyty odpowiemy na wszystkie Twoje pytania oraz rozwiejemy wszelkie watpliwości.

Przygotujemy dla Ciebie indywidualny plan leczenia wraz z kosztami danych zabiegów oraz materiałów.

 

Umów się na wizytę i w komfortowych warunkach oraz w miłej atmosferze sprawdź,

jak możemy Ci pomóc.

>KLIKNIJ TUTAJ!<