Klinika Jurajska

Ortodoncja

Ortodonta

Ortodoncja to dziedzina stomatologii która zajmuje się leczeniem nieprawidłowości zębowo-twarzowych i korygowaniem zgryzu.

Leczeniu ortodontycznemu mogą poddać się zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli. Zdrowe oraz proste zęby to nie tylko aspekt wizualny ale przede wszystkim zdrowotny.

Oferujemy kompleksowe leczenie wad zgryzu, dostosowane indywidualnie do każdego pacjenta.

W zależności od rodzaju wady zgryzu i wieku pacjenta stosujemy aparaty ruchome,

aparaty stałe (aparaty metalowe, aparaty porcelanowe, aparaty szafirowe, aparaty kryształ górski, aparaty samoligaturujące Damona) lub aparaty nakładkowe Invisalign.

 

 

 

Dlaczego piękny uśmiech jest ważny?

Aby uśmiech był piękny musimy zadbać o to, aby zęby były nie tylko zdrowe ale i proste. Wady zgryzu to nie tylko problem natury estetycznej, ale co również bardzo ważne natury medycznej.

Krzywe zęby są przyczyną rozwoju próchnicy oraz chorób przyzębia. Powoduje problemy ze stawami skroniowo-żuchwowymi, są powodem nieprawidłowych przeciążeń i ścierania się zębów.

Krzywe zęby to również problemy natury psychicznej oraz słabej samooceny, która ma wpływa na życie codziennie i kontakty międzyludzkie.

 

 

Jak sprawdzić czy Twój zgryz wymaga leczenia?

Aby dowiedzieć się czy Twój zgryz wymaga leczenia ortodontycznego wymagana jest wizyta konsultacyjna w lekarza ortodonty.

Odwiedzając naszą Klinikę w rzetelny i kompetentny sposób dowiesz się jak wygląda leczenie, jakie są sposoby i możliwości skorygowania Twojego uśmiechu, jaki będzie czas leczenia oraz koszty.

 

Kiedy należy rozpocząć leczenie ?

Pierwsza wizyta kontrola u dzieci powinna odbyć się między 3 a 5 rokiem życia.

W tym wieku lekarz jest już w stanie zaobserwować pierwsze nieprawidłowości i wprowadzić procedury która pozwolą uniknąć poważniejszych wad zgryzu w przyszłości lub przynajmniej ograniczyć je do minimum. Oczywiście brak leczenia w okresie wczesnego dzieciństwa nie wyklucza możliwości podjęcia leczenia u nastolatków czy u osób dorosłych.

 

 

Leczenie aparatem ortodontycznym przynosi korzyści dla zdrowia

Krzywe zęby  jest trudniej czyścić i ścierają się one nierównomiernie. Występują zapalenia dziąseł i bóle zębów. Ostatecznie może dochodzić do utraty uzębienia.

Leczenie ortodontyczne może zapobiec takim problemom.

Pamiętajmy też, że przeżuwanie jest pierwszym etapem trawienia, a zaburzenia tego procesu wpływają negatywnie na pracę całego układu pokarmowego i całego organizmu człowieka.

 

 

Higiena jamy ustnej z aparatem ortodontycznym

Prawidłowa higiena jamy ustnej jest bardzo ważna. Szczotkowanie zębów jest jeszcze ważniejsze jeśli nosimy aparat ortodontyczny. Resztki jedzenia uwięzione w aparacie wywoływać mogą przebarwienia, próchnicę, choroby dziąseł i wydzielać nieprzyjemny zapach.

W Klinice Jurajskiej każdy pacjent ma wykonywany przez dyplomowaną higienistkę stomatologiczną lub lekarza stomatologa indywidualny instruktaż higieny jamy ustnej, podczas którego ma dobieraną odpowiednią dla niego technikę szczotkowania, pastę do zębów, dodatkowe środki do higieny jamy ustnej, może również przetestować każdą z typów szczoteczek, uczy się jak prawidłowo szczotkować zęby z aparatem ortodontycznym, następnie wybrać dla siebie najlepszą szczoteczkę.

 

Chcesz zobaczyć jak będzie wyglądał Twój uśmiech po leczeniu ortodontycznym?

Skorzystaj z narzędzia jakim jest SmileView dzięki któremu w zaledwie kilka sekund sprawdzisz efekty leczenia.

Wystarczy że zeskanujesz poniższy kod lub klikniesz na zdjęcie, zrobisz selfie i gotowe!

 

 

 

W Centrum Medycznym Jurajska każdy pacjent  na wizycie konsultacyjnej – po wywiadzie, badaniu oraz analizie badań dodatkowych (rentgenodiagnostyka, skan zębów) ma wykonywany indywidualny, dostosowany do jego potrzeb plan leczenia ortodontycznego oraz wstępną wizualizacje efektów leczenia.

 

 

Umów się na wizytę i w komfortowych warunkach oraz w miłej atmosferze sprawdź,

jak możemy Ci pomóc.

>KLIKNIJ TUTAJ!<