Klinika Jurajska

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Teraz idealny uśmiech jest w Twoim zasięgu.

Zęby powinny być nie tylko zdrowe, ale również naturalnie białe dopełniając w bardzo istotny sposób Twoją urodę.

Biały i piękny uśmiech jest synonimem sukcesu. Dziś dzięki zabiegom wybielającym, może pozwolić sobie na niego każdy.

Podstawowym warunkiem utrzymania pięknego i zdrowego uśmiechu jest codzienna, właściwa higiena jamy ustnej oraz okresowe wizyty u stomatologa w celu usunięcia osadu i kamienia nazębnego.

Niezbędnym warunkiem pięknego uśmiechu są właściwie ustawione zęby, czyli prawidłowy zgryz.

Jeśli konieczne jest leczenie protetyczne, zastosowanie koron pełnoceramicznych pozwala na uzyskanie doskonałych efektów kosmetycznych.

Stomatologia estetyczna obejmuje wszystkie działy stomatologii i zajmuje się poprawą wyglądu zębów i twarzy.

 

 

W Centrum Medycznym Jurajska wykonujemy

Wybielanie zębów w amerykańskim systemie Beyond,

Profesjonalne czyszczenie zębów (scaling, piaskowanie, fluoryzacja kontaktowa, SPA zębowe),

Korygowanie kształtu i koloru zębów (licówki, korekty kompozytowe),

● Korygowanie kształtu i poziomu dziąseł (gingiwektomia i gingiwoplantyka),

Ortodontyczne korygowanie wad zgryzu i nieprawidłowości zębowych,

Bonding.

 

Co to są licówki?

Licówki wykonuje się z porcelany i cementuje do zewnętrznej powierzchni zęba, to skuteczne rozwiązanie dla osób, których zęby są bardziej przebarwione, nierówne czy uszkodzone. Jest to również dobre wyjście dla osób które chcą się pozbyć przerwy pomiędzy zębami (diastemy).

Zwykle wykonuje się około 6 lub 8 licówek w przednim odcinku łuku aby osiągnąć idealny efekt estetyczny. Słynny „Hollywood smile” to właśnie komplet porcelanowych licówek. W przeciwieństwie do koron porcelanowych, wykonanie licówek nie wymaga usunięcia dużej ilości tkanek zęba. Licówki są wykonane poprzez zeszlifowanie cienkiej warstwy szkliwa i pobranie wycisku na podstawie którego technik wykonuje gotową pracę.

 

Jak wygląda wybielanie zębów lampą Beyond?
1. Przy użyciu lampy zabieg odbywa się w gabinecie stomatologicznym pod czujnym okiem stomatologa oraz higienistki stomatologicznej. Procedura profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym zaczyna się od dokładnego ustalenia koloru zębów oraz od określenia możliwego do uzyskania efektu.
2. Przed przystąpieniem do wybielania zęby powinny być dokładnie oczyszczone (usunięcie kamienia, piaskowanie). Następnie zabezpieczane są dziąsła tzw. płynnym koferdamem-zapobiega to podrażnieniu dziąseł co często zdarza się w metodzie nakładkowej.
3. Na tak przygotowane zęby lekarz nakłada żel o dużym stężeniu substancji aktywnej a następnie żel poddawany zostaje aktywacji lampą Beyond, która emituje zimne niebieskie światło. Żel pozostaje na zębach przez 10-15 min i cały zabieg powtarza się jeszcze dwa razy. Sam zabieg wybielania nie przekracza 45 min. 
 

Jak wygląda wybielanie zębów przy pomocy nakładek?
Aby przeprowadzić kurację metodą nakładkową zabieg rozpoczyna się od badania stanu zębów, następnie przeprowadzenia przeglądu oraz określenia wstępnego koloru zębów pacjenta. Następnie lekarz pobiera wycisk lub skan zębów w celu wykonania nakładek (szyn) indywidualnych.
Lekarz stomatolog wydaje pacjentowi strzykawki z żelem wybielającym i wyjaśnia jak go aplikować do nakładek i na jaki czas je zakładać.
W domu pacjent w prosty sposób umieszcza nakładkę wypełnioną żelem na zębach i pozostawia ją na całą noc lub na kilka godzin w ciągu dnia.

 

Zalecenia po wybielaniu

 • Aby efekt wybielania utrzymywał się jak najdłużej należy przestrzegać tzw. białej diety przez ok. 2 do 14 dni po profesjonalnym zabiegu wybielania zębów w gabinecie.
 • Biała dieta polega na spożywaniu niebarwiących pokarmów i napojów.
 • Nie wolno również palić gdyż dym tytoniowy może w znacznym stopiu przebarwić wybielone zęby.
 • Należy unikać picia kawy, herbaty (również białej i zielonej), czerwonego wina, ciemnych soków (porzeczkowy, żurawinowy itp.), coli i innych ciemnych napojów.
 • Unikać trzeba również ciemnych sosów, zup, carry, kurkumy oraz warzyw (np. buraki) i owoców (np. jagody).

 

Co to jest ICON? 

Jest to inaczej infiltracja płynną żywicą. Uzupełnia lukę między profilaktyką a zastosowaniem uzupełnień kompozytowych.

 

 

Dla kogo przeznaczony jest zabieg ICON?
Zabieg kierowany jest do pacjentów, u których wystepują białe plamy/przebarwienia na zębach pojawiącjące się w wyniku demineralizacji szkliwa.
Najczęściej pojawiają się one przez zaniedbania w higienie jamy ustnej (próchnica początkowa),  duże dawki fluoru, urazy zębów mlecznych lub długotrwale przyjmowane leki.
   
Na czym poleca zabieg ICON?
Zabieg jest całkowicie bezbolesny oraz trwa do 60 min. Polega na oczyszczeniu powierzchni szkliwa, nałożeniu specjalnego preparatu na zmieniony obszar zęba oraz utwardzeniu go światłem lampy polimeryzacyjnej. Preparat wbudowuje się w szkliwo zęba likwidując białe plamy lub przebarwienia.


Jakie korzyści niesie ze sobą ICON?

 • zabieg jest zupełnie bezbolesny - nie ma konieczności użycia znieczulenia,
 • efekty widoczne są od razu po wykonaniu zabiegu,
 • wystarczy jedna wizyta w gabinecie stomatologicznym,
 • zatrzymuje rozwój próchnicy.

 

 

 

Co to jest BONDING? 

Bonding to metoda odbudowy zębów za pomocą materiału kompozytowego stosowanego również w wypełnieniach. Jest to metoda odbudowy bez ingerencji w tkanki zęba. Kompozyt łączy się ze szkliwem dzięki sile przylegania.

 

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Bonding przeznaczony jest dla osób, które chcą w krótkim czasie uzyskać piękny uśmiech. Dzięki takiemu zabiegowi możliwe jest skorygowanie szpar między zębami, zamaskowanie pęknięć czy przebarwień.

 

Na czym poleca zabieg?

Stomatolog w pierwszej kolejności przygotowuje zęba oczyszczając powierzchnię, następnie nakłada odpowiedni wytrawiacz, po czym aplikuje żywicę w odpowiednim kolorze, następnie dopracowuje finalny kształt zęba.  Nałożony materiał utwardzany jest za pomocą lampy polimeryzacyjnej.

 

Jakie korzyści niesie ze sobą BONDING?

 •  efekty widoczne natychmiast, 
 •  zabieg jest mało inwazyjny,
 •  wystarczy jedna wizyta w gabinecie stomatologicznym do osiągnięcia zamierzonego efektu,
 •  zabieg jest bezbolesny,
 •  pozwala na korektę kształtu, długości oraz szerokości zębów.

 

 

 

 

Umów się na wizytę i w komfortowych warunkach oraz w miłej atmosferze sprawdź,

jak możemy Ci pomóc.

>KLIKNIJ TUTAJ!<